top of page

Selam sevgili ziyaretçim.

Hakkımda kısa bilgiler aşağıdaki gibi. Dilersen DM linkinden bana ulaşabilirsin.

 

Filipinler Deniz Kuvvetlerinin Resmi Savunma sistemi olan Pekiti Tirsia Kali Türkiye temsilcisi ve baş antrenörü olarak  ve ülkemizi 2010 yılından beri Amerika, Kanada ve Filipinler'de yapılan uluslararası organizasyonlarda temsil etmekteyim.

 

 

FMA (Filipino Martial Arts Kali, Arnis yada Escrima olarak da bilinir) branşında, Filipinler'de, Amerika, İspanya, Malezya ve Kanada’da eğitim almış, Pekiti tirsia Kali, Kalis Ilustrisimo, Bahad Zu'Bu ve Inosanto Kali sistemlerini en yetkili antrenörlerden yerinde öğrenmiş, bu sistemler arasından PTK sisteminin Türkiye temsilciliğine, Kalis Ilustrisimo sisteminin co-practitioner ünvanına getirilmiş ve Zinman College of Physical Education and Sport Sciences at the Wingate Institute - ISRAEL Türkiye Ekibine dahil olarak uluslar arası ve ulusal organizasyonlarda etkinlik düzenleyerek kişisel gelişime ara vermeden devam etmekteyim.

 

Kalis Ilustrisimo sistemini büyük usta GM Tony Diego'dan, Bahad Zu'Bu sistemini kurucu Yuli Romo'nun iki büyük öğrencisi DH John Chan ve DH Addie Monreal'dan, PTK sistemini Filipinler' de Grand Tuhon Leo T. Gaje jr., Tuhon Mel Tortal ve Mandala Buddy acenas'tan ve her yıl katıldığım uluslar arası PTK asya pasifik konfederasyon eğitimlerinde, Dog Brothers'ların kurucu üyesi Philip Gelinas, Tactical Arts kurucusu Tuhon Leslie Buck, south salt lake polis departmanında görevli Tuhon Jared Wihongi ve filipinlerin gözde eğitmenleri  Tuhon Jasper De O’campo ve Tuhon Nonoy Garrucho'dan öğrendim.

 

2005 yılında ülkemizde başladığım Kali serüvenine 2010 yılından beri uluslar arası camiada devem etmekteyim. 2015 yılından itibaren Dog Brothers Kurucu üyelerinden Philip Gelinas altında PTK Canada ekibine ülkece katılarak Doce Methodos konseptini de Tri-V konseptinden sonra içselleyerek, her yıl DBMA Gathering etkinliklerine (ekip toplantılarına) katılmaktayım. Ülkemizi Dog Brothers adına temsil hakkına sahip tek organizasyon olan Fight Code ekibiyle birlikte çalışmalarımıza devam ediyor ve savaş sanatlarının kapsayıcı kültürünü paylaşmaya devam ediyoruz.


 

2008 yılında başlayan Fitness eğitimlerime, Fonksiyonel Fitness markası olan CrossFit ile tanışmam arifesinde, 2012 yılında '2008 CrossFit games' şampiyonu Jason Khalipha'nın box'ı Norcal CrossFit'te başlayarak, günümüze kadar San Francisco, Los Angeles, New York ve New Jersey'da bulunan bir çok box'ta eğitimlere katılarak, CrossFit, Olimpik Halter, PowerLifting metodunu birçok yarışmacı antrenörden gözlemleme şansını yakaladım.  Türkiye Fitness Federasyonundan da 3. kademe antrenör belgesinin yanı sıra,

Fitness alanına yönelik:
-
CrossFit Advanced Wieght Lifting Trainer / L2 (İleri Düzey Halter Antrenörlüğü)

-NASM (NATIONAL ACADEMY OF SPORTS MEDICINE - Ulusal spor hekimliği akademisi) CPT (Certified Personal Trainer)

-ACE (AMERICAN CONCIL ON EXERCISE -  AMERİKAN EGZERSİZ KONSÜLÜ) Orthopedic Exercise Specialist ve Senior Fitness Specialist

-DNS (Dynamic Neuromuscular Stabilization - Dinamik Nöromusküler Stabilizasyon) KLINIK - A
-
NAT (Neuro Athletic Training - Nöro Atletik Antrenman) LEVEL 1

-ISSA (The International Sports Sciences Association - Uluslararası Spor Bilimleri Topluluğu)'dan uzmanlık sertifikalarım bulunmaktadır.

Ayrıca Bilişsel Rahabilitasyon ve Osteopati alanına yönelik:
-
OMT (Osteopathic Mobilisation and Articulation) Dry Needling and Acupuncture
-
DGSA (David G. Simons Academy) Dry Needling and Manual Trigger Point Therapy
-
ITHRUST Academy - Advanced HVLA

ve Ülkemizde düzenlenmiş çeşitli kurum ve uzman Osteopatlardan aldığım:
-Ekipmanlı Yumuşak Doku Manipülasyonları (
IASTM) eğitimleri
-Profesyonel Kinesiyo Bantlama (
TAPING) eğitimleri
-Manuel Kas Testi eğitimleri
-Kadavra eğitimlerine yönelik sertifikalarım bulunmaktadır.

Yönetim, Dil ve Spor bilimleri adına Lisans diplomalarım,
Hareket ve Antrenman Bilimlerinden ve Bilişsel Rehabilitasyon'dan Yüksek Lisans diplomalarım bulunmakta ve National University of Medical Sciences SPAIN Üniversitesinde Osteopati Hekimliği eğitimim devam etmektedir.

Son yıllarda ülkemizde, Öz savunma ve Savaş Sanatlarında Bireysel Farkındalık konularında profesyonel içerik hazırlayarak eğitimler düzenlemekteyim.

FightCode® YouTube kanalımızda ve muhtelif kanallarda bulunan videolar aracılığıyla hakkımda bilgi sahibi olabilirsin.

iyi seyirler..

Tüm Videolar

Tüm Videolar

Tüm Videolar
Budo Türk Tv - Fırat Erdem Söyleşisi 02.02.2020 #fıraterdem #kali #fightcode

Budo Türk Tv - Fırat Erdem Söyleşisi 02.02.2020 #fıraterdem #kali #fightcode

27:32
Videoyu Oynat
MEVZUYA KARŞI AĞIRSAĞLAM BIÇAK SAVUNMASI! (w/Fırat Erdem)

MEVZUYA KARŞI AĞIRSAĞLAM BIÇAK SAVUNMASI! (w/Fırat Erdem)

17:56
Videoyu Oynat
Pekiti Tirsia Kali Fırat Erdem Hoca ile Roportaj

Pekiti Tirsia Kali Fırat Erdem Hoca ile Roportaj

22:46
Videoyu Oynat
Fight Code™ - Fırat ERDEM Pekiti Tirsia Kali - Masters Gathering 2017

Fight Code™ - Fırat ERDEM Pekiti Tirsia Kali - Masters Gathering 2017

03:51
Videoyu Oynat
bottom of page