top of page

Fırat Ç. ERDEM

Selam sevgili ziyaretçim.

FightCode® YouTube kanalımızda ve muhtelif kanallarda bulunan videolar aracılığıyla hakkımda bilgi sahibi olabilirsin.

Hakkımda Kısa Bilgilerse aşağıdaki gibi..

iyi seyirler..

Tüm Videolar

Tüm Videolar

Tüm Videolar
Budo Türk Tv - Fırat Erdem Söyleşisi 02.02.2020 #fıraterdem #kali #fightcode

Budo Türk Tv - Fırat Erdem Söyleşisi 02.02.2020 #fıraterdem #kali #fightcode

27:32
Videoyu Oynat
MEVZUYA KARŞI AĞIRSAĞLAM BIÇAK SAVUNMASI! (w/Fırat Erdem)

MEVZUYA KARŞI AĞIRSAĞLAM BIÇAK SAVUNMASI! (w/Fırat Erdem)

17:56
Videoyu Oynat
Pekiti Tirsia Kali Fırat Erdem Hoca ile Roportaj

Pekiti Tirsia Kali Fırat Erdem Hoca ile Roportaj

22:46
Videoyu Oynat
Fight Code™ - Fırat ERDEM Pekiti Tirsia Kali - Masters Gathering 2017

Fight Code™ - Fırat ERDEM Pekiti Tirsia Kali - Masters Gathering 2017

03:51
Videoyu Oynat

Bu bir paragraf. Bu metni değiştirmek veya düzenlemek için tıklayın. Çok kolay.

Filipinler Deniz Kuvvetlerinin Resmi Savunma sistemi olan Pekiti Tirsia Kali Türkiye temsilcisi ve baş antrenörü olarak  ve ülkemizi 2010 yılından beri Amerika, Kanada ve Filipinler'de yapılan uluslararası organizasyonlarda temsil etmekteyim.


FMA (filipino martial arts kali, arnis yada escrima olarak da bilinir) branşında, Filipinler'de, Amerika, İspanya, Malezya ve Kanada’da eğitim almış, Pekiti tirsia Kali, Kalis Ilustrisimo, Bahad Zu'Bu ve Inosanto Kali sistemlerini en yetkili antrenörlerden yerinde öğrenmiş, bu sistemler arasından PTK sisteminin Türkiye temsilciliğine, KI sisteminin co-practitioner ünvanına getirilmiş ve Zinman College of Physical Education and Sport Sciences at the Wingate Institute - ISRAEL Türkiye Ekibine dahil olarak uluslar arası ve ulusal organizasyonlarda etkinlik düzenleyerek kişisel gelişime ara vermeden devam etmekteyim. KI sistemini tek büyük usta GM Tony Diego'dan, Bahad Zu'Bu sistemini kurucu Yuli Romo'nun iki büyük öğrencisi DH John Chan ve DH Addie Monreal'dan, PTK sistemini Filipinler' de Grand Tuhon Leo T. Gaje jr., Tuhon Mel Tortal ve Mandala Buddy acenas'tan ve her yıl katıldığım uluslar arası PTK asya pasifik konfederasyon eğitimlerinde Dog Brothers'ların kurucusu Philip Gelinas, Tactical Arts kurucusu Tuhon Leslie Buck, south salt lake polis departmanında görevli Tuhon Jared Wihongi ve filipinlerin gözde eğitmenleri  Tuhon Jasper De O’campo ve Tuhon Nonoy Garrucho'dan öğrendim. 2005 yılında ülkemizde başladığım Kali serüvenine 2010 yılından beri uluslar arası camiada devem etmekteyim.


 

2008 yılında başlayan Fitness eğitimlerime, Fonksiyonel Fitness markası olan CrossFit ile tanışmam arifesinde, 2012 yılında '2008 CrossFit games' şampiyonu Jason Khalipha'nın box'ı Norcal CrossFit'te başlayarak, günümüze kadar San Francisco, Los Angeles, New York ve New Jersey'da bulunan bir çok box'ta eğitimlere katılarak, CrossFit, Olimpik Halter, PowerLifting metodunu birçok yarışmacı antrenörden gözlemleme şansını yakaladım.  Türkiye Fitness federasyonundan da 3. kademe antrenör belgesinin yanı sıra NASM (NATIONAL ACADEMY OF SPORTS MEDICINE - Ulusal spor hekimliği akademisi) ve ACE (AMERICAN CONCIL ON EXERCISE -  AMERİKAN EGZERSİZ KONSÜLÜ) Orthopedic Exercise Specialist, DNS (Dynamic Neuromuscular Stabilization - Dinamik Nöromusküler Stabilizasyon), OMT (Osteopathic Mobilisation and Articulation / Dry Needling), ISSA (The International Sports Sciences Association)'dan uzamanlık sertifikalarım bulunmakltadır.

Son yıllarda ülkemizde, Öz savunma ve Savaş Sanatlarında Bireysel Farkındalık konularında profesyonel içerik hazırlayarak eğitimler düzenlemekteyim.

bottom of page